Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu

Posted on by

Baymak Kombi de Nasıl Tasarruf Ederim

Bu soru müşterilerimiz tarafından en çok sorulan sorulardan birisi de Baymak kombiyle doğalgaz tasarrufu nasıl sağlanır sorusuna yöneliktir. Normal tip kombilerde az yakan ve ya çok yakan kombi olmaz bura da neden fazla fatura ödüyorsunuz aşağıda sıraladığımız maddeleri okursanız daha iyi anlarsınız. Pendik Baymak olarak şimdide sizlere ayrıntılı bilgiler sunalım:

1 : Doğal gaz tasarrufu ilk öne yalıtımdan ısı yalıtımlı bir evle ısı yalıtımsız bir ev arasında neredeyse yarı yaraya sarfiyat farkı vardır.

2: Kombini ve peteklere düzenli bakım yaptırmak gaz sarfiyatı açısından çok önemlidir. Filtreleri dolmuş bir kombi suyu rahat dolaştıramayacağı için size yüklü bir fatura gelmesini sağlar.

dogalgaz tasarrufunda yapilacaklar, dogalgaz tasarrufu nasil yapilir

dogalgaz tasarrufu nasil yapilir

3:Reglaj ayarı bu ayar peteklerin vanalarıyla yapılan bir ayardır. En yakın petek tamamen kapatılıp bir tur açılır ondan sonraki petek te tamamen kapatılıp iki tur açılır bu sıralama son peteğe kadar bu şekilde devam eder bu sayede ileriki peteklere daha iyi sıcaklık gitmesi sağlanır ve kombi daha fazla çalışmayıp gaz sarfiyatı yapmayacaktır.

4 : Peteklerin önünün açık olması evdeki hava sirkülasyonun daha iyi olmasını sağlar buda kombi az çalıştırarak yakıt tasarrufu sağlar.

5 : Termostatik vana kullanımı da yakıt tasarrufu için çok önemlidir. Isınan peteği su girişini keserek ilerideki peteklere daha iyi su gitmesini sağlar buda ciddi yakıt tasarrufu sağlar.

Burada ki maddelerden en önemlisi ısı yalıtımı dır yakıt tasarrufu için mutlaka ısı yalıtımı yaptırın ve periyodik bakımlarınızı Pendik Baymak Servisi ne yaptırınız.

Share Button