Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yaşanır?

Bu soru müşterilerimiz tarafından en çok sorulan sorulardan birisi de Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu sorusuna yöneliktir. Normal tip kombilerde az yakan ve ya çok yakan kombi olmaz bura da neden fazla fatura ödüyorsunuz aşağıda sıraladığımız maddeleri okursanız daha iyi anlarsınız. Pendik Baymak olarak şimdide sizlere ayrıntılı bilgiler sunalım:

1 : Doğal gaz tasarrufu ilk öne yalıtımdan ısı yalıtımlı bir evle, ısı yalıtımsız bir ev arasında neredeyse yarı yaraya sarfiyat farkı vardır.

2: Baymak kombini ve peteklere düzenli bakım yaptırmak gaz sarfiyatı açısından çok önemlidir. Filtreleri dolmuş bir kombi suyu rahat dolaştıramayacağı için size yüklü bir fatura gelmesini sağlar.

Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu

3:Reglaj ayarı bu ayar peteklerin vanalarıyla yapılan bir ayardır. En yakın petek tamamen kapatılıp bir tur açılır ondan sonraki petek te tamamen kapatılıp iki tur açılır bu sıralama son peteğe kadar bu şekilde devam eder. Bu sayede ileriki peteklere daha iyi sıcaklık gitmesi sağlanır ve kombi daha fazla çalışmayıp gaz sarfiyatı yapmayacaktır.

Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu

4 : Peteklerin önünün açık olması evdeki hava sirkülasyonun daha iyi olmasını sağlar buda kombi az çalıştırarak yakıt tasarrufu sağlar.

5 : Termostatik vana kullanımı da yakıt tasarrufu için çok önemlidir. Isınan peteği su girişini keserek ilerideki peteklere daha iyi su gitmesini sağlar buda ciddi yakıt tasarrufu sağlar.

Baymak Kombiyle Doğalgaz Tasarrufu konusunda firma olarak önerimiz bakımları ihmal etmemeniz, en ufak bir arızasını önemsemeniz, her zaman sorunları konusunda uzman desteği almaktır. Bu gibi durumlarda hem daha az sorun yaşarsınız, hem de yaşanılan soruna müdahale sonrasında tasarrufu elde etmiş olursunuz. Bizler bakımları ya da petek bakımlarını menfaatlerimiz için değil sizleri düşündüğümüz için önermekteyiz. Uygulamalar için, anlamadığınız konular için ya da sorularınız için mutlaka bizlere ulaşın. Firma olarak uzman ekibimizle her zaman için huzurlarınızda bulunacağız.

Burada ki maddelerden en önemlisi ısı yalıtımı dır yakıt tasarrufu için mutlaka ısı yalıtımı yaptırın ve periyodik bakımlarınızı Pendik Baymak Servisi ne yaptırınız.